Bill Gates Koronavirüs Yayılmasının Sebebi Olarak Sosyal Medya Platformlarını Gösterdi!

dsvfsdfsdfsfds

2015 yılında yaptığı konuşmada, gelecek yıllarda yaşanabilecek küresel felaketin bulaşıcı bir virüs olacağını söyleyen ABD'li milyarder iş adamı Bill Gates, koronavirüs salgınının çıkmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çekti.

Gates'in, virüsün arkasında olduğu ve insanlara mikroçip takmak istediği iddiaları yüksek sesle dile getirildi. Microsoft'un kurucusu, son açıklamasında koronavirüsün hızlı bir şekilde yayılmasından Facebook'u sorumlu tuttu.

SALGINDA DİJİTAL PLATFORMLARI SUÇLADI
BGR'de yer alan haberde Gates, "Sosyal medya şirketleri bu konularda (salgın) daha yardımcı olabilir mi?" sorusunu yönelterek, "Ne yazık ki, dijital araçlar çılgın fikirler olarak düşündüğüm şeyi yaymaya net bir katkıda bulunuyor." dedi.

"FACEBOOK VİRÜSÜN YAYILMASINA KATKIDA BULUNUYOR"

Haberde; maske takmanın etkisiz, sosyal mesafe kuralının gereksiz olduğuna yönelik yanlış bilginin geniş kitlelere yayılmasının endişe verici olduğuna dikkat çekildi.

Amerikalı milyarder, koronavirüsün Facebook gibi sosyal medya platformlarında yer alan yanlış bilgi nedeniyle ABD'de daha hızlı yayıldığını söyledi.

Maske takmamayı anlamanın zor olduğunu belirten Gates, "(Maske) pahalı değil ve yine de bazı insanlar, başkalarına bulaşma riskine rağmen bunun bir özgürlük işareti ya da başka bir şey olduğunu düşünüyor." diye konuştu.

Kaynak


Burak Aktas

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Burak Aktas..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.