YEA Girişimcilik Başak Taşpınar Değim: Türkiye'de Global Bir Marka Oluşturma

YEA Girişimcilik Başak Taşpınar Değim: Türkiye'de Global Bir Marka Oluşturma

YEA Girişimcilik 8. Haftasında Sayın Nazif Menteş moderatörlüğünde Başak Taşpınar Değim ile 28.01.2021 tarihinde gerçekleşti. Günümüzde adını sıkça duyduğumuz ve her geçen gün kullanıcılarının arttığı Armut.com’un kurucu ortaklarından biri olan Başak Hanım bizlere “Türkiye’de global bir marka oluşturma” başlığı altında tüm tecrübelerini ve görüşlerini samimiyetle anlattı. Bu oturumumuz için Başak Hanım’a ve moderotörlüğü ile bizlere fayda sağlayan Nazif Bey’e YEA ailesi olarak teşekkürlerimizi iletmek isteriz.

“Hizmet Piş, Ağzıma Düş”

1. Armut nedir?

armut.comTürkiye’de kaliteli ve güvenilir hizmet arayanları işinin profesyonelleri ile buluşturan en büyük online hizmet platformudur. Tek dokunuşla istediğimiz hizmeti istediğimiz kişiden almamızı sağlayan tamamen müşteri memnuniyetini önemseyen yardım ve hizmet platformu olmakla birlikte ülkemizde sıkça kullanılmaktadır. İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarında daha da sıkça adını duyduğumuz ARMUT’ a buradan ulaşabilir, aklınızda olan tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

2. Hangi hizmetler sunulmaktadır?

armut.com

Temizlik, nakliyat, boya, tadilat, organizasyon… Aklınıza gelebilecek en basit hizmetten en zor hizmete kadar bir tık ile ulaşabileceğiniz ve işin profesyonellerini de görebileceğiniz uygulaması ile web sitesi olan bu platformda arama kutucuğuna isteğinizi yazarak kolayca ve hızlıca ulaşabilirsiniz.

3. Armut.com nasıl ortaya çıktı?

armut.com

“Denemem gerektiğini düşündüm” diyen Başak Hanım, kurumsal hayattan girişimciliğe geçiş anlarının temelini Amerika’da attığını belirtti. Başta zorluklar yaşamış, çevresinden olumlu ya da inançlı sözcükler almasa da şu anki işleyişlerinde lider olmaya aday olan Armut, hizmet anlamında aklınıza gelebilecek her şeyi bizlere sunmaktadır. Benzerlerini Amerika gibi gelişmiş ülkelerde görsek de ülkemiz adına yapılmış başarılı ve faydalı bir girişimdir.

4.İsim hikayesi nedir?

armut
Eşi ile bu girişiminde ortak olan Başak Hanım bizlere isim hikayesini şöyle anlatmaktadır. “Eşim bir gün ARMUT.com adının satıldığını gördü ve bana söyledi. Günümüzde 5 harfli domain bulmak çok zordu. Ben de deneyebileceğimizi söyledim. Bize verdikleri meblağın ancak yarısını ödeyebilirdik ve böyle de belirttik. Daha ARMUT’ u nerede kullanacağımız bile kesin değildi. Belki ileride satarız bile diye düşündüm. Bir zaman sonra tam tatildeyken bizlere eğer gün içerinde alışı gerçekleştirirsek belirttiğimiz fiyata alabileceğimizi söylediler. Tamamen tesadüftü. Ardından girişimimiz için isim düşünürken farklı seçeneklerimiz olsa da tüketiciye gidecek marka isminin akılda kalıcı ve iyi olmasını düşündüğümüz için seçimimizi ARMUT’ tan yana kullandık ve o zamandan beri böyle ilerlemekteyiz.

İhtiyacın olan hizmete kolayca ulaş, bekleyen işlerini hallet.

  • Kaliteli hizmet al.
  • Zaman kazan.
  • Garantide ol.
  • Kolayca kullan.

Ayrıca Geleceğin Yönetici Adayları'nın 6 ay boyunca 5 farklı konuda 120 farklı şirketle buluştuğu, networking ve worksopların olduğu Young Executive Academy’e başvurmak için  buraya tıklayabilirsiniz. 

Özgün İçerik 


İlayda Tanyel

Endüstri Mühendisliği 1. sınıf

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.